Politikalarımız

Güvenlik Politikamız

Sitemiz ileri düzey kodlama yöntemleri ile kodlanmış olup yapılan her türlü saldırı anında bertaraf edilip saldırı yapan kişiye dair konum bilgisi sistemimize düşmekte ve yapılan saldırıya dair tüm detaylar loglanmaktadır. Yapılan saldırılar veya saldırı teşebbüsleri 5237 sayılı TCK (Türk Ceza Kanunu), “Bilişim Alanında İşlenen Suçlar” başlığı altında tüm bilişim suçları kanunu kapsamında cezai işlemler uygulanacak ve hiçbir saldırı taviz verilmeyip cezai işlemlere çarptırılacaktır.

Telif Hakkı Politikalarımız

A) Sitede Kullanılan Şablon ve Kodlar

B) Sitede Kullanılan Görseller

C) Sitede Kullanılan Haber İçerikleri

D) Sitede Kullanılan İkonlar

A) Sitede Kullanılan Şablon ve Kodlar

Sitemizde kullanılan şablon ve kodlar sıfırdan tamamen Said Nuri YILDIZ tarafından kodlanmış olup her türlü telif hakkı Said Nuri YILDIZ'a aittir. Bu şablonun kodlarının çalınması durumununda 5846 sayılı TCK (Türk Ceza Kanunu), “Fikir ve Sanat Esereri Kanunu” başlığı altında tüm fikir ve sanat eseri suçları kanunu kapsamında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır.

B) Sitede Kullanılan Görseller

Sitede kullanılan görsellerin bir kısmı Orhan YILDIZ'a ait olup sitede zaten şahsi bir site olmasından ve yine kişisel olarak site Orhan YILDIZ'a ait olmasından dolayı kendi görsellerini kullanmak telif haklarına neden olmamaktadır. Bir kısım görseller ise haber sitelerinden alınmış olup bu kapsamdaki detaylı bilgi "C) Sitede Kullanılan Haber İçerikleri" maddede yer almaktadır.

C) Sitede Kullanılan Haber İçerikleri

Sitemizde kullanılan haber içerikleri 3 gurup adı altında incelenmektedir:

1) Sitede kullanılan haber metinleri

2) Sitede kullanılan haber fotoğrafları

3) Sitede kullanılan haber videoları

1) Sitede kullanılan haber metinleri

Sitemizde kullanılan haber metinleri herhangi bir değişime uğramadan direkt olarak haber sitesinden alınmış ve yapılan haberler zaten Orhan YILDIZ'a ait şahsi haberler olmasından dolayı ve zaten sitede Orhan YILDIZ'ın şahsi sitesi olmasından dolayı herhangi bir telif hakkı ihlali oluşturmamaktadır. Yinede haber hakkındaki kaynak haberlerin sonunda belirtilmiş ve oluşabilecek herhangi bir yeni yasa kapsamında ek önlemler alınması amacıyla kaynaklar belirtilmiştir.

2) Sitede kullanılan haber fotoğrafları

Sitemizde kullanılan haber metinleri ufak photoshop veya otomatik boyutlandırma yöntemi ile ufak değişikliklere gidilmiş ve resmin orjinalliği tamamen bozulmadan kullanılmıştır. Haber sitelerinden alınan görseller zaten Orhan YILDIZ ile alakalı olup sitede Orhan YILDIZ'ın kendi şahsi sitesi olmasından dolayı yani kendi fotoğraflarını kullanması herhangi bir telif hakkı oluşturmamaktadır.

3) Sitede kullanılan haber videoları

Sitemizde kullanılan haber videoları üzerinde herhangi bir montaj olmadan direkt olarak kullanılmıştır. Sitemizde kullanılan haber videoları üzerinde yer alan haberi yayımlayan kişi ve kuruluşlara dair amblemler üzerinde herhangi bir oynama veya montaj yolunda gidilmemiş ve videolar üzerinde herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet verecek veya içeriği tamamen manipüle edebilecek herhangi bir oynama yapılmamıştır. Sitede kullanılan videolar zaten Orhan YILDIZ ile alakalı olup kendi videolarını sitede kullanması herhangi bir ihlale neden olmamaktadır.

D) Sitede Kullanılan İkonlar

Sitede kullanılmış ikonların politikaları gereği kulandığımız iconlara ait sitelerin linki aşşağıda verilmiştir:
flaticon.com
icon8.com


Politikalarımız 11 Ekim 2020 tarihinde yüklenmiş olup oluşabilecek herhangi bir ihlal veya telif hakkı ile ilgili oluşabilecek herhangi bir yanlış anlaşılma, istek veya geri bildirim için yildizsaidnuri@gmail.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.